Futboll Seria A Sport

TELENOVELA “CR7″/ Juventus janë në ankth, ekziston një mister rreth Ronaldos

Të gjithë u rreshtuan për Cristiano Ronaldon. Njeriu i kopertinës është ai, nuk mund të jetë ndryshe. Do të jetë gjithmonë kështu, për sa kohë që ai mbetet një lojtar i Juventusit. Dhe derisa të provohet e kundërta, Ronaldo është një lojtar i Juves. Edhe dje, në ditën e kthimit të tij në Continassa, kampioni portugez i rreshtoi të gjithë: kishte rreth 200 tifozë jashtë “J Medical”, që mbërritën posaçërisht për të, kurrë kaq shumë të paktën këtë sezon.

Ndërkohë, në ditën e mbërritjes së tij ishte gjithashtu i gjithë menaxhmenti: aty ishte presidenti Andrea Agnelli, CEO Maurizio Arrivabene, drejtori sportiv Federico Cherubini. Dhe sigurisht që ishte edhe Max Allegri. Ai mbi të gjitha kishte mundësinë të testonte disponimin e kampionit portugez, i cili mori pjesë në stërvitje së bashku me pjesën tjetër të grupit.

Një bisedë e parë, për të shkuar më tej do të ketë kohë në ditët në vijim dhe ndoshta diçka më shumë do të zbulohet nga vetë Allegri në konferencën për shtyp të planifikuar sot. Në fund të fundit, nuk mund të jetë rastësi që konferenca e trajnerit ishte caktuar të nesërmen e mbërritjes së Ronaldos.

Për pjesën tjetër, një përballje e vërtetë nuk ka ndodhur ende. Nga ana tjetër, Jorge Mendes ka qenë gjithmonë i shqetësuar për interesat e tij. Ai nuk ka pasur mundësinë të komunikojë diçka të sigurt me klubin bardhezi. Ronaldo është kthyer që nga dje, ky është fakt, por plani i PSG është i vërtetë edhe nëse varet nga Kylian Mbappé. Interesi konkret i Al-Khelaifi për ta shitur yllin francez nuk është i mjaftueshëm, strategjia e superagjentit mbetet ende ajo e heshtjes…

Në të gjitha këto, PSG nuk dorëzohet. Kontaktet me Mendes vazhdojnë, klubi parizien në këtë moment e di se nuk mund të veprojë, gjithçka është e lidhur me Mbappé. Por, është gati. Dhe Real Madridi, pasi ka shitur Raphael Varane te Manchester United, do të vazhdojë të kërkojë thesarin, të rrëmbejë talentin francez nga PSG një vit më parë.

Kur Florentino Perez është gati të paraqesë ofertën e tij, atëherë nga Parisi do të kthejnë sytë nga Ronaldo. Nëse do të kishte kohë për të bindur Juven të hiqte dorë nga CR7, ndoshta në këmbim të Mauro Icardi, atëherë secila palë do të dilte e kënaqur. Tani për tani të gjithë janë rreshtuar: Mbappé, Ronaldo, Icardi.

Related posts

Manchester United ofron 65 milionë euro për Skriniarin, por Inter refuzon…

Sadik.Autor

PAS KUALIFIKIMIT/ Kjo është nota e mrekullueshme për Strakoshën, ja më i miri!

Isa.Autor

REALIZOHET DËSHIRA E VALVERDES/ Kolumbjani Jeison Murillo mbërrin në Barcelonë për vizitat mjekësore

Isa.Autor

Leave a Comment