Futboll Seria A Sport

U LARGUA NGA STOLI I “ZIKALTËRVE”/ Antonio Conte është penduar, Inter ende konkurrues

Konte është penduar, Interi ende konkurrues. Ndjenjat e Antonio Kontes për largimin nga Interi me sa duket kanë ndryshuar.

Pas lëshimit të timonit zikaltër, pasi u shpall kampion Italie, për shkak të gjendjes së paqëndrueshme financiare të klubit që mund të çonte në shitjen e yjeve të ekipit, trajneri italian është penduar.

Burime afër tij konfirmojnë se ecuria e merkatos së Interit deri në këto momente, ku i sakrifikuari ka qenë vetëm Hakimi, ka bindur teknikun, se edhe në këto kushte mund të kishte ende një ekip pretendent për trofe dhe largimi ka qenë i nxituar. Konte akoma nuk e ka zgjedhur stolin e tij të ardhshëm, ndërsa mohimi i zërave që e lidhnin me pankinën e Holandës, tregon se tekniku po pret ofertën e një klubi

Related posts

KATAR 2022/ Pas një asist nga Ibrahimovic, Claesson ndëshkon Kosovën me portën e boshatisur (VIDEO)

Delo.autor

Zlatan, sërish dy gola në SHBA

Sadik.Autor

ANGLI-SAN MARINO/ “Tre Luanët” kërkojnë fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment