Futboll Ligue 1 Sport

ZYRTARE/ Ish-mesfushori i Juventus arrin akordin, vazhdon karrierën tek skuadra franceze

Ish-mesfushori i Juves, Mario Lemina është transferuar tek skuadra franceze e Nicës.

27-vjeçari luajti për dy sezone me Juventusin, skuadër ku u transferua nga Marseja në vitin 2015. Lemina erdhi me mjaft bujë tek bardhezinjtë, por nuk arriti të gjente formën e mirë duke u transferuar më pas tek Sauthemptoni në Angli.

Kështu, mesfushori rikthehet në Francë pas 5 sezonesh teksa ka nënshkruar me ekipin e Nicës. Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja e klubit francez

Related posts

“KA NDËRHYRË MARADONA”/ Shikoni trajektoren e çuditshme gjatë supersfidës në Argjentinë (VIDEO)

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Të dy ndeshjet mes Chelsea dhe Porto do të luhen në të njëjtin stadium

Delo.autor

TRONDITËSE/ U godit nga kundërshtari në kokë, ndërron jetë sportisti 19-vjeçar (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment