Futboll La Liga Sport

“DUKE PRITUR AGUERO-N DHE MESSI-N…”/ Koeman thur elozhe: Depay i jep diçka ndryshe skuadrës

“Duke pritur Aguero-n dhe Messi-n…”.

Mund të jetë ky titulli i Barcelona-s së drejtuar nga Ronald Koeman në këtë fazë përgatitore.

Sinjale pozitive për katalanasit që, në pritje të argjentinasve të lartpërmendur, trajneri holandez mund të shijojë yllin e ri Memphis Depay dhe një Antoine Griezmann të rilindur.

Këta të dy kanë qenë protagonistët e fitores së marrë në miqësoren kundër Stuttgart.

“Njerëzit e njohin mirë Memphis, sepse ka luajtur me United dhe me Lyon, duke treguar se është një golashënues. Ka realizuar në rastin e parë që ka patur pas një aksioni të bukur individual, i jep diçka ndryshe skuadrës”, ka thënë Koeman.

“Lidhja që ka me Griezmann në fushë është shumë e mirë. Do të ketë rivalitet në sulm, me Aguero dhe Messi. Shpresojmë që të kthehet me ne…”.

Related posts

ZYRTARE/ Presidenti Takaj vendos për trajnerin e sezonit të ri, ja kush e drejton Skënderbeun…

Delo.autor

“TË GJITHË LUAJNË NË MBROJTJE”/ Flet Mirsad Jonuz pas barazimit: Kartoni i kuq më prishi çdo plan, pikët na…

Delo.autor

Ish-sulmuesi i Juves vazhdon të “fshijë rrjetat e merimangave”, tjetër gol spektakolar në Amerikë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment