Futboll Shqipëri Sport

MUNGON YLLI BROJA/ Por një tjetër shqiptar shënon në miqësoren Arsenal-Chelsea (VIDEO)

Çelsi arriti të triumfonte në miqësoren e luajtur me Arsenalin duke i mundur topçinjtë me rezultatin 1-2.

Skuadra e Tomas Tuhel kaloi e para në avantazh me anë të talentit gjerman Kai Haverc i cili shfrytëzoi saktësisht një pasim të sulmuesit Timo Vërner. Në pjesën e dytë Arsenali barazoi me Granit Xhakën i cili kërceu mbi të gjithë për të realizuar një gol të bukur me kokë.

Por baraspesha zgjati pas, pasi Abraham shënoi golin e dytë dhe të fitore për Çelsin. Armando Broja nuk ishte i pranishëm në skuadrën e stolin pasi u aktivizua vetëm 2 ditë më parë në një ndeshje miqësore që 23-vjeçarët e Çelsit luajtën ku u bë protagonist duke shënuar dhe gol.

Related posts

E BUJSHME/ REALI gati ofertë “stratoferike” për DYBALËN, sulmuesi i ka thënë “PO”…

Isa.Autor

SERIE A/ Napoli-Empoli: DERB SHQIPTARËSH mes Hysajt dhe Veselit, Ancelotti do 3 pikët

Isa.Autor

Peter Crouch do transferohet tek Chelsea? Conte: “Është periudhë merkatoje, çdo gjë është e mundur”

Q.Autor

Leave a Comment