Futboll Seria A Sport

“SERIE A KA HUMBUR NJË PJESË TË SHARMIT, POR…”/ Capello tregon arsyen e largimit të Ronaldos

Cristiano Ronaldo i dha një goditje të rëndë Juventusit dje, duke u larguar nga klubi dhe firmosur me Manchester United, ku u rikthye pas 12 vitesh.

Në lidhje me këtë lëvizje, në një intervistë për Gazzetta dello Sport, ka komentuar strategu Fabio Capello.

Largimi i Ronaldos e zvogëlon Serie A, ashtu si ndodhi me La Liga pas largimit të Messit. Nëse e shikon me vëmendje, kjo verë ka prishur shumë ekuilibra. Messi dhe Ronaldo ndryshuan ajrin e futbollit. Këta dy kampionë kanë shënjuar historinë e futbollit në këtë dekadë të fundit.”, tha Capello.

“Serie A ka humbur një pjesë të sharmit, por unë gjithmonë i besoj përpjekjes dhe suksesit në Kampionatin Europian dhe hapësirës për të rinjtë. Mendoj se Ronaldo ka bërë vlerësimet për Juventusin aktual. Në vizionin e tij, mendoj se Juventusi i sotëm padyshim nuk ka forcën të imponojë veten ndërkombëtarisht. Pas tre viteve të pasuksesshme në Champions League, kjo do ketë qenë arsyeja e largimit të Ronaldos”, tha Capello.

Related posts

“JASHTËTOKËSORI” ZBRET NË TOKË/ Messi shënon golin e parë të sezonit (VIDEO)

Delo.autor

PEREZ E DO JASHTË “BERNABEUT”/ Yjet e Real Madridit nuk kanë besim tek zëvendësuesi i….

Isa.Autor

SKUADRA RIVALE PËR TITULL/ Ja 6 yjet e nominuar për “Lojtarin e Vitit” në Premier

Delo.autor

Leave a Comment