VIJON ME REZULTATET POZITIVE/ Manchester United mposht Wolves falë golit të Greenwood

Manchester United ka marrë tre pikë të mundimshme në udhëtim te Wolverhampton Wanderers në kuadër të javës së tretë në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 1-0.

Takimin më mirë e filluan Ujqit, që rrezikuan me anë të Francisco Trincaos në minutën e shtatë, por që Aaron Wan-Bissaka e largoi topin afër vijës së portës.

Një tjetër mundësi e artë ishte më pas për Joao Moutinhon, që pranoi një pasim nga Raul Jimenez, mirëpo që gjuajti mbi portë.

Për Djajtë e Kuq, Bruno Fernandes (38’) ishte i pafat, pasi VAR-i i anuloi golin për pozitë jashtë loje, gjersa Mason Greenwood (45’), nuk ishte i saktë në goditje e tij të fuqishme.

Në 45 minutat e dytë, Trincao lëshoi një mundësi të artë në minutën e 36-të, duke mos arritur të qëllonte saktë, me topin që përfundoi afër shtyllës së djathtë.

Momenti vendimtar i takimit erdhi në minutën e 80-të, kur Greenwood lëshoi një goditje të fuqishme, për të mposhtur Jose San.