Futboll Sport

ATALANTA DEBUTON NË SPANJË/ Berat Gjimshiti titullar ndaj Vijarealit

Jo vetëm Juventusi, por mbrëmjen e sotme në skenë do të jetë edhe skuadra tjetër italiane. Atalanta, klub në të cilin aktivizohet edhe shqiptari i vetëm protagonist në Champions, në këtë sezon, do të bëjë debutimin e saj në Spanjë, në transfertë kundër Vijarealit.

Ekipi i stërvitur nga Xhanpiero Gasperini do të ketë një mbrojtje blind, me Gjimshitin që do të udhëheqë prapavijën së bashku me Toloin e Demiralin, por ndërkohë problemi për zikaltrit qëndron në sulm.

Kolumbiani Muriel është ndalur dhe nuk do të jetë në dispozicion kundër kampionëve në fuqi të Ligës së Europës, një problem jo i vogël ky, ndonëse Zapata është një garanci dhe do të mbështetet nga Pesina e Iliçiç.

Related posts

DEBUTIMI NË ARABINË SAUDITE/ Ronaldo: Bravo djema për fitoren, faleminderit tifozë

bora.autor

BARAZIMI NË SHTËPI/ Flet Suarez: Messi është më i miri në botë, por nuk mund të…

Isa.Autor

PANUCCI TEK ROMA? Flet Duka: Me seriozitetin që ka besoj se…

Delo.autor

Leave a Comment