Futboll Shqipëri Sport

BARAZIM ME GOLA/ Teuta shmang humbjen ndaj Vllaznisë dhe ndajnë pikët në “Loro Boriçi”

Është mbyllur në barazim sfida e jjavës së dytë të Kategorisë Superiore mes Vllaznisë dhe Teutës.

Kampionët në fuqi  të Shqipërisë kanë arritur të shmangiin humbjen ndaj nënkampionëve dhe të largohen nga Shkodra me një të pikë të rëndësishme.

Një arritje e madhe për durrsakët që e kanë luajtur gjatë gjithë pjesës së dytë me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Todorovski në fundin e pjesës së parë.

Kanë qenë vendasit që kanë zhbllokuar ndeshjen me Da Silva-n në minutën e 58-të, por miqtë nuk janë dorëzuar dhe tentativat e tyre janë shpërblyer në minutën e 74-t.

Koubemba ka fluturar në zonën e rreptësisë dhe ka realizuar një gol të mrekullueshëm me kokë, duke fiksuar shifrat në 1-1.