Futboll Sport

BARAZIMI NDAJ NORVEGJISË PËR “QATAR 2022″/ Van Dijk: Haaland na dha një leksion

Pas barazimit në fushën e Norvegjisë me Holandën e tij, Virgil van Dijk ka folur për përballjen me Erling Haaland.

“Duhej të fitonim sepse kishim mundësinë për ta bërë. Fatmirësisht, Turqia ka humbur pikë, por një skuadër si e jona, me gjitha talentet që ka, nuk duhet të varet nga të tjerët”, ka thënë ylli i Liverpool.

“Kishim gjithçka për të fituar. Shumë raste. Por kundër një sulmuesi si Haaland, nuk mund të gabosh kurrë. Është një leksion”.

Related posts

NDEZ SFIDËN ME BARCELONËN/ Portieri Courtois: Kjo është ajo që duam

Delo.autor

“PLAS” NË SPANJË/ Federata kërcënon La Ligën, sezoni i ri rrezikon të…

Delo.autor

“SEKRETI KA QENË TË GJESH VETEN”/ Andre Silva: Ja pse nuk funksionoi me Milan dhe u largova

Delo.autor

Leave a Comment