Futboll La Liga Sport

CADIZ-BARCELONA/ Koeman i beson treshes së sulmit Depay, De Jong dhe Demir (FORMACIONET ZYRTARE)

Barcelona është mysafir i Cadizit, ndeshje e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga.Pas barazimit me Granadan, katalunasit do synojnë këndelljen dhe të arkëtojnë pikët e plota.

Ndërsa, Cadiz do mundohet të fitojë se paku një pikë dhe të bëjë befasinë. Për këtë ndeshje Ronaldo Koeman, ka zgjedhur emra si  Memphis Depay, Luuk De Jong dhe Demir për sulmin.

Gerard Pique luan nga minuta e parë në mbrojtje, ndërsa  Frenkie De Jong, Busquets dhe Gavi do të jenë mesfushë. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Koemanin pasi pozita e tij rrezikohet.

FORMACIONET ZYRTARE

Cadiz: Ledesma; Iza, Haroyan, Víctor Chust, Espino; Arzamendia, Fali, Alarcón, Álvaro Jiménez; Sobrino, Negredo.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Piqué, Araujo, Dest; Frenkie De Jong, Busquets, Gavi; Memphis Depay, Luuk De Jong, Demir.

Related posts

DËSHIRON SUPER YLLIN E REAL MADRID/ E Paolo Maldini: Kurrë nuk negociuam për Modricin, por…

Delo.autor

“NDIZET DRITA JESHILE” TEK INTERI/ Ja dy lajmet e mira për Spalletin në prag të sfidës Europa League

Delo.autor

DERBI I MADONINËS DHE NË MERKATO/ Drejtuesit e klubeve interesohen për futbollistin e Bundesligas…

Delo.autor

Leave a Comment