Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Chelsea mposht Zenitin falë golit të bomberit Lukaku

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Zenit me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë ishte e fortë dhe me duele, duke bërë që të dy skuadrat të ishin të limituara me raste.

Në pjesën e dytë kampioni aktual evropian, nisi të luajë më mirë.

Antoino Rudiger dhe Recce James kishin raste të mira, por që nuk ishin të saktë.

Goli i fitores për ‘Blutë e Londrës’ erdhi në minutën e 69’, kur Cesar Azpilicueta harkoi në zonë, ndërsa gjeti Romelu Lukakun i cili shënoi për 1-0.

Të dy skuadrat kishin edhe nga një rast deri në fund, por nuk arritën të shënonin.

Chelsea e nis me fitore mbrojtjen e titullit, ndërsa Zenit në ndeshjen e parë tregoi se nuk do të jetë vetëm kalimtar në fazën e grupeve.

Related posts

E BUJSHME/ Liverpool përplaset me “Zonjën e Vjetër”, ofron 90 milionë euro për talentin spanjoll!

Delo.autor

EURO 2020/ Ëndrra e Kombëtares nuk është shuar ende, rruga kalon nga Franca

Delo.autor

REJA RINOVON ME SHQIPËRINË/ Zbulohet data kur mbaron gjithçka

bora.autor

Leave a Comment