FITORE SPEKTAKOLARE/ Ronaldo shkëlqen me dopietë në debutimin e tij me Manchester United

Cristiano Ronaldo ka debutuar me dy gola të shënuar për Manchester United në Old Trafford sonte për t’ia siguruar një fitore të rëndësishme Manchesterit në Premier Ligë. Ronaldo shënoi në pjesën e parë në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë dhe në minutën e 61-të të pjesës së dytë. Golin e tretë për United e shënoi Bruno Fernandes (80) dhe Lingard (92).  Për Newcastle shënoi Manquillo (56)

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer që në debutimin e tij të parë për Manchester United duke ja siguruar një fitore të rëndësishme Djajve të Kuq.

Ronaldo startoi në këtë ndeshje nga minuta e parë dhe ishte krucial për fitoren e tri pikëve.

United e filloi mirë këtë ndeshje dhe vazhdimisht ishte në kërkim të golit. Ai do të vinte në dy minutat shtesë të pjesës së parë pas një gobimi që bëri portieri i Newcastle, Woodman.

Ronaldo do të gjendej aty mirë dhe do të shënonte gol nga afërsia për rezultat 1-0.

Në pjesën e dytë mysafirët ishin më kërkues dhe do të arrinin që të barazonin rezultatin. Allan Saint-Maxim do të pasonte për Javier Manquillo që do të shënonte gol në minutën e 56-të.