Futboll Kosova Shqipëri Sport

GOL PAS 2 VITESH PRITJE/ Zhbllokohet më në fund sulmuesi Avdiaj që dikur vlente… 50 milionë euro

Albion Avdiaj ka gjetur rrugën e rrjetës pas plot 2 vitesh pritjesh. Shqiptari i Kosovës, arriti të realizonte me fanellën e Hartberg, në sfidën ndaj Austrisë së Vienës, që përfundoi me rezultatin 3-4 në favor të miqve.

25-vjeçari arri të shënonte, në minutën 45+8, duke ngushtuar përkohësisht shifrat në 2-3, teksa skuadra e tij nuk mundi të shmangte humbjen.

Golin e fundit e Avdijaj, e kishte shënuar më 23 shtator 2019 në humbjen e Trabzonsporit ndaj Sivasporit, kur sulmuesi ishte pjesë e kampionatit turk.

Vlen të theksohet fakti, se disa sezone më parë, klubi i Shalkes, i vendosi klauzolë 50 milionë euro, Avdijajt, me shpresën se në të ardhme do të bëhej një sulmues i madh, por që kjo gjë nuk ndodhi.