Futboll Sport

I HABIT TË GJITHË/ Ish-fituesi i “Topit të Artë” Owen: PSG më i dobët me Messi, Mbappe dhe Neymar

Debutimi zhgënjyes i treshes së mrekullive Messi, Neymar dhe Mbappe është pasuar nga shumë polemika dhe kritika.

Ish-fituesi i Topit të Artë, Michael Owen ka qenë i drejtpërdrejtë në kritkën e tij.

“Messi, Neymar dhe Mbappe janë fenomenë. Por unë them se PSG është më e dobët me ata të tre”, ka thënë ish-sulmuesi për BT Sport.

“Nuk e kuptoj pse të gjithë thonë se PSG është favorite për Champions League. Unë besoj se skuadrat angleze (Chelsea, Liverpool, Manchester City dhe Man United) janë shumë më lart. Lojtarët që do të mund të bëjnë diferencën për PSG në Champions janë Donnarumma me Sergio Ramos dhe jo Messi”.

Related posts

MAHNITËSE/ Në Dortmund, aty ku atmosfera është e një tjetër niveli (VIDEO)

bora.autor

SERIE A/ Genoa në avantazh kundër Napolit (VIDEO)

Isa.Autor

SUPERSFIDA/ Totenhem-Liverpool “prova” për titullin: Të kuqtë kërkojnë rekordin 40-vjeçar

Isa.Autor

Leave a Comment