Champions League Futboll Sport

JUVENTUS-CHELSEA/ Allegri pa asnjë qendërsulmues, Tuchel i beson bomberit Lukaku (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të startojë në orën 21:00, në stadiumin “Allianz” supersfida e mbrëmjes së sotme Juventus-Çelsi, e vlefshme për ndeshjen e dytë të grupit H të Champions-it.

“Zonja e Vjetër” ka sonte përballë kampionët në fuqi të Europës, të cilët do të synojnë fitoren e dytë radhazi në këtë fazë grupesh, pas asaj suksesi 0-3 ndaj Malmos në transfertë, dhe gjithashtu do të bëjnë pa një qendërsulmues të mirëfilltë pas dëmtimit të Moratës dhe Dibalës.

E njëjta gjë vlen edhe për blutë e Londrës të cilët kërkojnë me çdo kusht fitoren ndaj kundërshtarit më të vështirë në grup.

FORMACIONET ZYRTARE –

JUVENTUS – (4-4-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, De Ligt, Aleks Sandro; Kuadrado, Bentakur, Lokateli, Rabio; Bernardeski, Kieza. Trajner: Masimiliano Alegri.

ÇELSI – (3-4-2-1): Mendi; Kristensen, Tiago Silva, Rydiger; Azpilikueta, Kovaçiç, Zhorzhinjo, Alonso; Zijek, Haverc; Lukaku, Trajner: Tomas Tuhel.

Related posts

PAS 7 VITESH E GJYSMË ME KLUBIN GREK/ Andi Lila largohet nga PAS Giannina, ja destinacioni i ri

Delo.autor

CHAMPIONS CUP/ ARSENAL fiton derbin londinez kundër CHELSEA (VIDEO)

Isa.Autor

JO VETËM FUTBOLLIST I SUKSESSHËM/ Ronaldo mes topave për reklamën e të brendshmeve

Isa.Autor

Leave a Comment