Futboll Kategoria Superiore Sport

KUKËSI-KASTRIOTI/ Krutanët e Ndreut synojnë të marrin pikët e para në kampionat (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të startojë në orën 17:45, në “Elbasan Arena”, sfida mes Kukësit dhe Kastrioti që do të përmbyllë javën e dytë të Kategorisë Superiore.

Verilindorët e trajnerit Longo vijnë në këtë duel pas triumfit 1-3 ndaj Egnatias në javën e parë. Ndërkohë Kastrioti u mposht në Kamzë ndaj Dinamos. Krutanët e Ndreut do të tentojnë të marrin pikët e para në kampionat. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

FORMACIONET ZYRTARE:

KUKËSI: Tafa, Lulaj, Hila, Peposhi, Ndreca, Gj.Taipi, Sh.Taipi, De Lukas, Basha, Gashi, Daci. Trajner: D.Longo

KASTRIOTI: Sali, Reci, Neziri, Grgiç, Çela, Prodani, Onanuga, Basha, Karakaçi, Greca, Mudrazija.  Trajner: R.Ndreu

Related posts

Në Shkodër ndodh skandal/ KËRCËNOHET me jetë trajneri i moshave

Sadik.Autor

SUSO ME “VALIXHET” GATI/ Milani kërkon ish futbollisti e Barcelonës për ta zëvendësuar

Delo.autor

FOTO/ Statistikat e çmendura të derbit Milan-Inter

Q.Autor

Leave a Comment