Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Malmo-Juventus. Rezultati 0-3

Në Eleda Stadium zhvillohet ndeshja e javës së parë në fazën grupeve të Ligës së Kampionëve ndërmjet Malmo dhe Juventus.

Zonja e Vjetër nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në Serie A, prandaj doemos do ta kërkojë fitoren në garën e madhe evropiane.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Jon Dahl Tomasson dhe Massimiliano Allegri, të cilët kanë vendosur për skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

 

LIVE/ Malmo – Juventus  0-3

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+1/ Juventus thellon shifrat me golin e shënuar nga Alvaro Morata.

MINUTA 45/ Juventus dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Paulo Dybala.

MINUTA 23/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alex Sandro.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PAMJET LIVE/ Ceremonia hapëse “TOKIO 2020”. Starton Olimpiada, 204 shtete në betejë për medaljet

Delo.autor

SFIDA E “FERRIT”/ Barcelona-Manchester United, ja çfarë thotë Solskjaer

bora.autor

VENDIMI ZYRTAR/ A do të shitet Coutinho? Agjenti zbulon bisedën me Barcelonën

bora.autor

Leave a Comment