Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Chelsea-Zenit. Rezultati 1-0

Chelsea është nikoqir i Zenit St. Petersburgut në Stamford Bridge në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Blutë e nisin edicionin 2021/2022 të garës më të madhe evropiane për klube si kampion në fuqi dhe synojnë që të arrijnë sa më larg.

Trajneri Thomas Tuchel e ka përgatitur ekipin që do ta rivalizojë skuadrën e Sergey Semak nga minuta e parë.

 

LIVE/ Chelsea – Zenit  1-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 69/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Romelu Lukaku.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

LIVE/ Partizani-Kukësi: Krijohet iluzioni i golit, e pabesueshme çfarë humbet Rexhinaldo (VIDEO)

Isa.Autor

NGA EMERY TEK PEP GUARDIOLA/ Njihuni me trajnerët më të paguar në Permier League

Delo.autor

ËSHTË MË I SHPEJTË SE RONALDO/ Ja cili është objektivi i fundit për ROMËN në merkato

Isa.Autor

Leave a Comment