Futboll Premier League Sport

“NJË GODITJE E MADHE NË MERKATO”/ Usain Bolt komenton rikthimin e Ronaldo te Manchester United

Usain Bolt, një tifoz i çmendur i ekipit të Manchester United, në një intervistë për BBC ka komentuar rikthimin te “djajtë” të sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo.

“Një goditje e madhe në merkato. Cristiano është një futbollist që kërkon dhe jep shumë, ndaj do ta ndihmojë edhe më shumë ekipin. Ai është një futbollist i një niveli tjetër, një makinë”, tha Bolt.

“Mendoj se CR7 do të luajë deri 42 vjeç, pasi është gjithnjë në formë dhe në një nivel shumë më të lartë krahasuar me të tjerët. Kjo krahasuar me shumë lojtarë të rinj. Impenjohet shumë në stërvitje”, u shpreh Bolt, rekordmen i botës në 100 dhe 200 metra.

Related posts

SERIE A/ Lazio – Inter, shiten të gjitha biletat e “Stadio Olimpico”

Sadik.Autor

EKIPI I ANCELOTTIT PËSON HUMBJEN E PARË/ Southampton e mposht me dy asiste të rrallë

Delo.autor

NATIONS LEAGUE/ Spanja tallet me Gjermaninë, natë e paharrueshme për yllin e City-t (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment