Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PAS FITORES NDAJ SAN MARINOS/ Sulmuesi Broja: Jemi të gjithë bashkë një skuadër, të vazhdojmë kështu…

Një ndër protagonistët kryesorë në fitoren e Shqipërisë ndaj San Marinos ishte dhe sulmuesi Armando Broja i cili vetëm në një pjesë loje i aktivizuar dhuroi 2 asiste dhe shënoi 1 gol.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Broja u shpreh:

Paraqitja e mirë: Nuk është vetëm që luaj unë, luan e gjithë skuadra, sot për mua ishte shumë mirë, morëm 3 pikë bëmë shumë gola, është gjë mirë të vazhdojmë kështu të shkojmë në Hungari e Angli kështu.

Skuadër sulmuese: Sot duhej të bënim sa më shumë gola, kishim raste për të bërë më shumë, ishte ndeshje e kompeletuar dhe para tifozëve shqiptar është gjë e bukur.

Ndjesia: Trajneri më ka aktivizuar avash-avash, me Poloninë s’kam luajtur, me Hungarinë luajta 20 minuta, sot një pjesë loje. Sa më jep trajneri minuta unë mundohem të luaj. 2 ndeshje 2 gola është mirë për mua, pra do të vazhdoj kështu, është mirë për mua.

Asisti për Laçin: Sulmuesi duhet me dhënë dhe gola, jo vetëm të bëjë gola. Jam sulmues që kam qejf te jap asiste, të ndihmoj ekipin sa të mundem. Është gjë e mirë kur sheh shokët që kënaqen duke shënuar, jemi të gjithë bashkë një skuadër, është gjë e mirë.

Related posts

Roben: Transferimi te Bajern, vendimi më i mirë në karrierën time!

Isa.Autor

KRITIKON “JASHTËTOKËSORIN” E JUVENTUS/ Alex Morgan sulmon CR7-ën: Një ikonë e korrupsionit…

Delo.autor

INTER-SASSUOLO/ “Zikaltërit” të papërmbajtshëm, ekipi i Contes përmbys rezultatin në 5 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment