Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

GOLI SPEKTAKOLAR I KAMBERIT/ Sulmuesi shqiptar që po habit Gerrard tek Rangers (VIDEO)

Ndoshta barazimi 2-2 me modestët e St.Johnston ka vulosur humbjen e çdo mundësie për Rangers Glasgow që të të kapë rivalët e Celtic në kampionatin skocez, por të paktën fansat kanë shijuar një gol vërtetë të bukur.

Tifozët kuqezi madje do të jenë edhe më të lumtur, se bëhet fjalë për golin e parë të Florian Kamberit, sulmuesit 24-vjeçar që pritet të veshë së shpejti fanellën e Kombëtares kuqezi.

Sulmuesi shënoi golin e barazimit në pjesën e dytë, 4 minuta pasi kishte hyrë si zëvendësues, duke goditur mjeshtërisht një top në ajër që i la pak shpresa portierit rival.

Shqiptari nuk u mjaftua me golin e shkëlqyer, por dha dhe asist në golin e barazimit të dytë të Ranger.

Steven Gerrard, që ka thënë fjalë të mira për të gjatë javës dhe pas Europa League, tashmë ka të gjitha provat për ta futur si titullar në ndeshjet në vijim.

Kamberi pritej të debutonte me Shqipërinë, por një problem me lejekalimin e FIFA-s nga Zvicra e ka shtyrë datën. Por Reja po fillon të fërkojë duart.

Related posts

“MBRETI I DASHURISË”/ Zbuloni sa BUKUROSHE SEKSI ka patur RONALDO, janë gjithsej…

Isa.Autor

DITA ZGJAT MË PAK/ Ndryshon axhenda e Kategorisë Superiore, ja kur do të luhen takimet

Delo.autor

Atletico në telashe ndaj Arsenalit, dëmtohet Diego Costa

Sadik.Autor

Leave a Comment