PO BËHET VIRALE/ Gafa e çuditshme e gardianit portugez në Champions, braktis portën dhe i fal golin Liverpool (VIDEO)

Një gafë e pashpjegueshme u regjistrua në minutën e 77-të në sfidën ndaj Portos dhe Liverpulit, të vlefshme për grupet e Champions-it, që përfundoi me rezultatin 1-5 në favor të skuadrës angleze. Protagonist ishte portieri vendas, Diogo Kosta.

Teksa Liverpuli nis një kundërsulm me Firminjon, gardiani portugez i çuditi të gjithë, teksa braktisi portën dhe shkoi drejt kundërshtarit, pavarësisht se mbrojtësi ishte futbollistit të Liverpulit, portieri 22-vjeçar katranos gjithçka me daljen e tij. Sulmuesi brazilian e shfrytëzoi këtë gabim të Kostës dhe e dërgon topin drejt rrjetës.

Sprinti i fuqishëm nuk i vjen në ndihmë Diogo Kostës, që e largoi topin vetëm pasi ai kishte kaluar vijën fatale.