Futboll Seria A Sport

E VEÇANTË/ Fanellë në nder të Maradonës, Napoli prezanton uniformën për sfidën ndaj Lazios (FOTO)

Napoli ka prezantuar një fanellë të veçantë, në nder të legjendës Diego Maradona. Fanella do të jetë e bardhë dhe e veçanta është se do të ketë të stampuar fytyrën e argjentinasit.

Sipas mediave italiane, napoletanët do të luajnë me këtë fanellë ndaj Lacios në datën 28 nëntor. Maradona vdiq një vit më parë nga një sëmundje e rëndë.

Me napoletanët Maradona luajti 259 ndeshje, ku shënoi 115 gola. Për tu përmendur ësthë  fitorja e kampionatit me bardhekaltërit.

Related posts

PARALAJMËRON MANCHESTER CITY-N/ Ish-lojtari Goater: “Jashtëtokësori” nuk duhet, ata kanë…

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Të izoluar pa afat, futbollistët e Partizanit përgatiten të monitoruar nga stafi

Delo.autor

KOMISIONI I DISIPLINËS/ Protestoi vendimet e gjyqtarit, ja dënimi për trajnerin Mema

Delo.autor

Leave a Comment