Futboll Seria A Sport

KËSHILLON OSIMHEN/ Capello: Ja çfarë i mungon për të qenë i pandalshëm

A prisje një Napoli në këtë formë?

Kjo ka qenë një nga pyetjet që i janë bërë Fabio Capello-s në intervistën e dhënë për Corriere dello Sport:

“Të them të drejtën, po. E kam thënë para fillimit të kampionatit. Tani është më e lehtë ta thuash. Gattuso ka bërë një punë të mirë sezonin e kaluar. Spalletti i ka dhënë impulse të reja ekipit. Dhe rezultatet shihen”, ka thënë ish-trajneri.

Për Osimhen: “Ka një forcë fizike të pabesueshme, por duhet të përmirësohet shumë me këmbët. Mund ta bëjë duke u stërvitur çdo ditë. Atëherë po që do të jetë i papërmbajtshëm”.

Related posts

“RUSI 2018″/ Ja imazhet që po bëjnë xhiron e rrjetit pak pas finales së Botërorit…

Isa.Autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Inter ka akordin me yllin francez, Barcelona tenton ndërhyrjen

Delo.autor

“KUR TË VDES, HIRI I TRUPIT TIM TË SHPËRNDAHET NË…”/ Habit mbrojtësi i Tottenham: Jam shumë i lidhur me klubin

Delo.autor

Leave a Comment