Futboll Seria A Sport

128 NDESHJE DHE 9 GOLA/ Konsiderohet “Vieira e ri”, Roma nis kontaktet me mesfushorin…

Roma po provon të sigurojë Denis Zakaria-n nga Borussia Monchengladbach.

Klubi verdhekuq po kërkon të arrijë një marrëveshje me futbollistin në këto orë, për të kuptuar më pas nëse do të mund ta marrë lojtarin që në merkaton e janarit.

Denis Zakaria është një mesfushor qendre që mund të bëjë edhe rolin e regjisorit. Jo rastësisht është krahasuar me Patrick Vieira, edhe falë  levave të tij të gjata (191 cm i gjatë).

I lindur në Gjenevë në 1996-ën, Zakaria ka rënë në sy me fanellat e Servette dhe Young Boys, para se të kalonte te Borussia Monchengladbach, klub ku luan prej katër sezonesh.

128 ndeshje në total, 9 gola dhe një vend në formacionin titullar të siguruar që në sezonin e tij të parë me ekipin gjerman.

Falë paraqitjeve të tij, ai ka siguruar edhe një vend të rëndësishëm në kombëtaren e Zvicrës: ka qenë titullar në çerekfinalen e Euro 202, që Zvicra e ka humbur me penallti kundër Spanjës.

Related posts

Juventus, Milan dhe Lazio në garë për firmën e talentit të Flamengo-s

Sadik.Autor

COVID-19/ Prishen planet e Manchester United: Numër i lartë lojtarësh të infektuarv

Delo.autor

“EPISODET NA KANË HEQUR 20 PIKË”/ Presidenti Halili sqaron deklaratën: Iu drejtova ekipit tim, gabimet janë…

Delo.autor

Leave a Comment