LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Atletico Madrid-Liverpool. Rezultati 2-3

Në Estadio Wanda Metropolitano, Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë kryendeshjen e raundit të tretë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Los Rojiblancos kanë regjistruar një fitore dhe një barazim në dy ndeshjet e para, derisa Redsat i kanë fituar të dyja sfidat.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Diego Simeone dhe Jurgen Klopp, të cilët i kanë përgatitur skuadrat që do ta fillojnë takimin.

LIVE/ Atletico Madrid – Liverpool  2-3

Mbyllet ndeshja

MINUTA 78/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Mohamed Salah nga pika e bardhë.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa parë

MINUTA 34/ Atletico Madrid barazon shifrat me golin e shënuar nga Antoine Griezmann.

MINUTA 20/ Atletico Madrid ngushton shifrat me golin e shënuar nga Antoine Griezmann.

MINUTA 13/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Naby Keita.

MINUTA 8/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga James Milner.