Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Club Brugge-Manchester City. Rezultati 1-5

Manchester City është mysafir i Club Brugge në ndeshjen e raundit të tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Në sfidën që zhvillohet në Jan Breydel Stadion, Citizens do ta kërkojnë fitoren e dytë, pas një triumfi dhe një humbjeje.

Brugge, në anën tjetër, ka regjistruar një fitore dhe një barazim dhe numëron katër pikë, aq sa ka edhe lideri i Grupit A, Paris Saint-Germain. Trajnerët Philippe Clement dhe Pep Guardiola i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

 

LIVE/ Club Brugge  – Manchester City  1-5

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 84/ Manchester City realizon golin e pestë falëRiyad Mahrez.

MINUTA 81/ Club Brugge ngushton diferencën me golin e shënuar nga Hans Vanaken.

MINUTA  67/ Manchester City shënon golin e katërt falë Cole Palmer.

MINUTA 53/ Manchester City thellon shifrat me golin e shënuar nga Kyle Walker.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 43/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e Riyad Mahrez nga pika e bardhë.

MINUTA 30/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Joao Cancelo.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

“ASKUSH NUK MA HEQ ILUZIONIN”/ Suárez mesazh të koduar: Kurrë s’do të ndalem së shijuari atë që dua…

Delo.autor

MENDON RIKTHIMIN NË EUROPË/ Ibrahimovic me gojën tij zgjedh skuadrën që dashuron

Delo.autor

E PABESUAESHME/ Manchester United fiton më shumë nëse Interi shet Romelu Lukakun

Delo.autor

Leave a Comment