Futboll Seria A Sport

NAPOLI NUK KA RIVAL NË SERIE A/ Skuadra e Spallettit triumfon ndaj Salernitanës

Napoli nuk ka rival në Serinë A. Skuadra e Spaletit ka marrë një fitore të vuajtur ndaj Salernitanës duke e mposhtur me rezultatin 0-1.

Ishte një ndeshje mjaft e luftuar nga të dyja ekipet ku gjyqtari nxori dhe dy kartonë të kuq. Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, ndërsa në të dytën Zilinski dërgoi në avantazh Napolin.

Kastanjos la Salernitanën me 10 lojtarë në minutën e 70-të, por numri i lojtarëve në fushë u barazua pas vetëm 7 minutash,  teks ishte Kulibali që u ndëshkua me karton të kuq. Fundi ishte mjaft dramatik, por rezultati nuk ndryshoi.

Napoli ruan kreun duke shkuar në kuotën e 31 pikëve pas 11 ndeshjesh, ndërsa e gjithë vëmendja do të jetë nga sfida Roma-Milan që luhet në mbrëmje.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Partizani-Kukësi. Nis pjesa e dytë

Delo.autor

FOTO/ Njihuni me formacionin e javës në La Liga

Q.Autor

“LEGJEONARËT”/ Paraqitje e shkëlqyer në kampionat, Trashi dhe Solomon nderohen në Kuvajt (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment