Futboll Seria A Sport

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Inter mposht Empolin falë dyshes D’Ambrosio-Dimarco dhe ngjitet në vendin e tretë

Interi ka rrëmbyer pikët e plota në udhëtim në javën e 10-të në Serie A, duke e mundur 2-0 Empolin. Roma ka fituar gjithashtu, duke e mposhtur 2-1 Cagliarin.

Pas barazimit me Juventusin, Interi ka rrëmbyer pikët e plota në Serie A.

Të besuarit e Inzaghit e mundën 2-0 në udhëtim Empolin.

D’Ambrosio dhe Federico Dimarco shënuan për fitoren e Interit që i është afruar në shtatë pikë Milanit.

Related posts

Ranieri: S’më ka kontaktuar njeri për Italinë

Sadik.Autor

MANCHESTER UNITED-ALKMAAR/ Solskjaer me “artileri” të re në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

VENEZIA-INTER/ E pabesueshme, Calhanoglu ndëshkon për “Zikaltërit” me një SUPER GOL nga distanca (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment