Futboll Kategoria Superiore Sport

SFIDA NDAJ TEUTËS/ Tre titullarët e Tiranës negativ me COVID-19, por nuk do të aktivizohen. Ja arsyeja…

Majkëll Ngo, Marsel Ismajlgeci dhe Taulant Seferi ishin të pranishëm në stadium, në sfidën me Shkumbinin, sepse tani janë mirë dhe e kanë kaluar COVID-in.

Lojtarët kanë bërë testet dhe janë negativë. Si Seferi dhe Ismajlgeci bënë edhe stërvitje, para ndeshjes, ndërsa forma e tyre nuk ka qenë nga më të mirat.

Në fillim të pjesës së parë u shfaq në stadium edhe Majkëll Ngo. Edhe sulmuesi ka dalë negativ, ndërsa pritet ardhja e Gjumsit, Likës dhe Hoxhallarit.

Gjithsesi, prania në fushë e tyre është e kompromentuar, pasi kanë më shumë se një javë pa stërvitje. Lojtarët provuan që të bënin pak stërvitje, por gjendja e tyre nuk ishte nga më të mirat.

Related posts

ULTIMATUM BALOTELLIT/ Patrick Vieira: I gatshëm të lërë lojtarin që në…

Delo.autor

“ZEMËR, SHPIRT DHE… IBRAHIMOVIC”/ Kjo është kura e Piolit për Milan

Delo.autor

ANKTH TE BARCELONA PARA NDESHJES ME BAJERNIN/ Një lojtar rezulton pozitiv me Koronavirus

Delo.autor

Leave a Comment