Futboll Premier League Sport

YLLI I PREMIER SHIKON “VDEKJEN ME SY”/ Grabitësit e lidhin dhe e torturojnë me hanxhar në prani të dashurës

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar me hanxhar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se të largoheshin me sende me vlerë nga shtëpia.

Lojtari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur është u tërhequr zvarrë nëpër shtëpi nga banditë të veshur me kapuç, të cilët kishin hyrë në pronën e tij me vlerë 1.5 milionë paund. Ngjarja ndodhi javën e kaluar në pushimin e kombëtareve.

Grabitësit, të cilët kanë menduar se askush nuk gjendej në shtëpi janë surprizuar nga prania e yllit të Premier Ligës i cili nuk kishte udhëtuar me kombëtaren. Sipas ‘’The Sun’’, e dashura e futbollistit ka qenë duke bërë një dush më pas të dy janë lidhur nën kërcënimin e hanxharëve.

Grabitësit janë larguar me orë, bizhuteri dhe sende të tjera me vlerë duke lënë më pas të lirë çiftin. Klubi i lojtarit është tronditur nga ngjarja dhe ka kërkuar të merren menjëherë masa, por emri i futbollistit ka ngjallur shumë dyshime në Angli pasi aludimet nuk kanë munguar.

Related posts

PIATEK DREJT BUNDESLIGËS/ Milani pranon ofertën e klubit gjerman

bora.autor

“ISHTE NJË RRUFE NË QIELL TË PASTËR”/ Deklarata shokuese e trajnerit: Njerëz pranë klubit më kërkonin të mos..

Delo.autor

“DEJA VU” NË CHAMPIONS LEAGUE/ Napoli-PSG, Atletico mposht Dortmund dhe eliminon Monaco (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment