ZEMËROHET ME STOLIN SPARTAK MOSKA/ Trajneri Spalletti: Ata na tallën, ja pse i shkova… (VIDEO)

Napoli u mund për herë të parë këtë sezon (3-2 nga Spartak Moska) dhe ndodhi gjithcka ne Europa League.

Napoli kishte kaluar në avantazh pas disa sekondash me Elmas, shperdoroi dyfishimin e rezultatit disa herë, por më pas gjithçka ndryshoi kur Mario Rui u përjashtua.

Spartak shënoi tre gola në pjesën e dytë. Kur ndeshja mbaroi, kishte pak tension midis stolave, Spalletti zbuloi arsyen në intervistën që dha për Sky, duke thënë me ironi: “Unë shkova të përshëndes një bashkëpunëtor teknik të Spartak sepse ai na kishte tallur për gjithçka gjate gjithe pjeses se dyte”.

Pastaj tekniku toskan u përqëndrua në ndeshjen dhe bëri një ekzaminim të ndeshjes, që Napoli fillimisht arriti të menaxhonte mirë inferioritetin numerik, por më pas në finale bëri edhe ai disa gabime.