Futboll La Liga Sport

ZYRTARE/ Qeveria spanjolle merr vendimin, shtyhet ndeshja e Real-it dhe Atletico-s

Qeveria spanjolle ka vendosur të shtyjë ndeshjet mes Real Madrid-Athletic Bilbao dhe atë mes Granada-s dhe Atletico Madrid.

Arsyet janë të njëjtat që janë përdorur për të shtyrë Sevilla-Barcelona dhe Villarreal-Alaves në fund të ndeshjeve të kaluara të kombëtareve, ose më saktë rikthimi me vonesë i lojtarëve amerikanojugorë.

Federata spanjolle ka reaguar herën e fundit duke thënë se qeveria spanjolle nuk kishte autoritetin për të shtyrë ndeshjet.

Related posts

Roma, Lazio dhe Inter, sprinti që ka enigmën “Champions”

Sadik.Autor

SULMON SËRISH ASHPËR “PARISIENËT”/ Presidenti i La Liga-s: PSG bën me hile, nuk mund të krahasohet me…

Delo.autor

PAS FITORES NDAJ CARDIFFIT/ Sarri: Është e kuptueshme, ndonjëherë mund të jetë fati në…

Delo.autor

Leave a Comment