Futboll I pakategorizuar Sport

ZYRTARE/ Rikthim në “shtëpi”, ish-trajneri i Kombëtares ulet në pankinën e skuadrës së…

Ish-zv.trajneri i Kombëtares shqiptare në kohën e Xhani De Biazit, Paolo Tramexani është rikthyer për të tretën herë në pankinën e skuadrës së Sionit.

Tekniku italian është zgjedhur sërish në krye të skuadrës zvicerane i cili ka firmosur një kontratë deri më 30 qershor 2023, duke zëvendësuar kështu trajnerin Marko Uokër.

Këtë lajm e ka bërë zyrtare vetë klubi i Sionit me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar duke i uruar mirëseardhjen teknikut, i cili ishte dhe zv.trajner i Shqipërisë gjatë kohës së kualifikimit historik dhe gjatë EURO 2016 e cila u zhvillua në Francë.

Related posts

NDIZET DUELI/ Kundërshtari provokon Gjetan Ketën, ai i përgjigjet: “Fjalët do t’i them në ring.”

Isa.Autor

CHAMPIONS/ Icardi zhbllokon sfidën dhe konfirmon formën perfekte (VIDEO)

Delo.autor

SKANDALOZE/ KAMPIONIN E BOTËS nuk e lënë të përfaqësojë Shqipërinë sepse… (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment