Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Liverpool vazhdon rekordin e fitoreve, Milani përfshihet në garë për kualifikim

Milani ka një fije shprese për të kaluar tutje në Ligën e Kmapionëve.

Skaudra e Piolit e ka befasuar Atletico Madridin duke e mposhtur 1-0 midis Madridit, për t’i mbajtur gjallë shpresat për një biletë në mesin e 16 më të mirave.

Messias shënoi golin e tri pikëve për italianët në minutën e 87’.

Dhe meqenëse Liverpooli e mundi 2-0 Porton, atëherë do të bëhet luftë në sfidën e fundit për pozitën e dytë, pasi Porto ka 5 pikë dhe Milani me Atleticon nga 4 pikë një xhiro para fundit.

Gjasat më të mira për të shkuar tutje i ka Atletico pasi në sfidën e fundit do të përballet me Porton, ndërsa Milani me Liverpoolin.

Related posts

RIKTHIMI I FUQISHËM/ Pasimi i Neymar mes pesë lojtarëve çmend rrjetin (VIDEO)

bora.autor

ÇUDIA ME DYBALA/ Një “yll” i përgjerohet: Të lutem, mos ik nga Juventus…

Delo.autor

MBETET “SPECIAL ONE”/ Në kohë koronavirusi Mourinho shpërndan ushqime për të moshuarit (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment