Futboll Sport

FITORJA NDAJ ATLETICOS/ Pioli: Historia e bukur e Mesias sapo ka filluar, ka cilësi të rëndësishme

Xhunior Meisas ishte ai që vendosi ndeshjen mes Milanit dhe Atletikos me golin e tij në fundin e sfidës dhe për Stefano Piolin, ishte sinjal i cilësive që ka futbollisti brazilian, te i cili ka shumë besim.

“Ishte e drejtë të festoja me lojtarët e mi, kanë treguar në fushë një paraqitje të rëndësishme. Ishte një ndeshje e vështirë, por e fituam me meritë për shkak të asaj që treguam në fushë, ndaj ishte e drejtë të festoja me ta”, tha menjëherë pas vëshëllimës përfundimtare trajneri.

“Ajo e Mesias është një histori shumë e bukur, por mendoj se është vetëm në fillimet e saj. Ka kaluar shumë vështirësi pasi mbërriti, por ka karakteristika të bukura dhe do të japë një mbështetje të mirë për skuadrën pasi ka cilësi të mira.

Rinovimi? Jo, nuk e kam firmosur ende, por me klubin jemi në sintoni të plotë, ka vlerësim dhe besim reciprok. Është puna ajo që bën diferencën, cilësia, idetë e sidomos rezultatet”, tha Pioli.

Related posts

A ishte ky gjest i Jamesit për Zidanin pas supergolit që shënoi?

Q.Autor

Milan arrin marrëveshje me Palmeiras, Gomez e refuzon dhe ‘acaron’ më tej situatën

Q.Autor

LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja Kastrioti-Laçi. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment