Futboll Seria A Sport

JUVENTUS-FIORENTINA/ Allegri i beson dyshes së sulmit Morata-Dybala (FORMACIONET ZYRTARE)

Juventusi pret në “Allianz Stadium” Fiorentinën në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 18:00.

Ekipi i Massimiliano Allegrit vjen nga një formë e dobët me një barazim dhe dy humbje në tri ndeshjet e fundit dhe synon t’i kthehet sa më shpejt fitores.

Në anën tjetër, mysafirët janë në një formë të qëndrueshme së fundmi dhe synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

FORMACIONET ZYRTARE

Juventus: Perin; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot; Dybala, Morata

Fiorentina: Terracciano; Odriozola, Milenkovic, Martinez Quarta, Biraghi; Bonaventura, Torreira, Castrovilli; Callejon, Vlahovic, Saponara

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Juventus shkarkon trajnerin Sarri. Ja 3 kandidatët për ta zëvendësuar

Delo.autor

FRIKA NGA REALI/ Chelsea do ta bëjë HAZARDIN lojtarin më të paguar në ANGLI

Isa.Autor

SHKËLQEU NDAJ LUFTËTARIT/ Zogaj: Vllaznia në çdo pozicion në renditje, ka presion nga tifozët

Delo.autor

Leave a Comment