LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Dinamo Kiev-Bayern Munich. Rezultati 1-2

Bajern Mynih do të luajë në transfertë përballë Dinamo Kievit. Kjo ndeshje nuk ka vlerë për gjermanët sepse ata e kanë siguruar kualifikimin për në raundin tjetër.

Bavarezët i kanë fituar të gjitha ndeshjet dhe janë shkëputur ndjeshëm në vendin e parë të Grupit E, me 12 pikë të grumbulluara. Ndërsa Dinamo e Kievit është në vendin e fundit me vetëm 1 pikë. Kjo sfidë vlen vetëm për prestigj për vendasit.

LIVE/ Dinamo Kiev – Bayern Munich  1-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 70/ Dinamo Kiev ngushton shifrat me golin e shënuar nga Denys Garmash.

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Bayern Munich dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Kingsley Coman.

MINUTA 14/ Bayern Munich kalon në avantazh me golin e shënuar nga Robert Lewandowski.