LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Villarreal-Manchester United. Rezultati 0-2

Vijareal dhe Mançester Junajtid do të përballen ditën e sotme në një duel për kreun e grupin F, në Champions Ligë. ‘Djajtë e Kuq’ kanë dhe një motiv më shumë për të kërkuar fitoren.

Ata u mundën nga Vijareal në finalen e Europa Ligë pas një rulete penalltish. Për këtë arsye Ronaldo me shokë duan t’i prishin punë spanjollëve, të cilët po zhvillojnë një sezon negativ në kampionat.

Të dyja skuadrat gjendet në kuotë të barabartë pikësh, me nga 7 secila dhe kjo ndeshje vendos kreun e grupit. Junajtid gjendet në vendin e parë sepse ka fituar ndeshjen në shtëpi ndaj Vijareal.

LIVE/ Villarreal – Manchester United  0-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90/ Manchester United dyfishon shifrat me golin e shënuar nga  Jadon Sancho.

MINUTA 78/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.