Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Villarreal-Barcelona. Rezultati 1-3

Barcelona luan në transfertë ndaj Villarreal e cila pritet të zhvillohet në ‘Estadio de la Ceramica’ me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Xavit vjen nga një fitore minimale në derbin lokal ndaj Espanyolit dhe synon të vazhdojë me fitore për t’u ngjitur edhe në tabelë.

Në anën tjetër, vendasit e Unai Emeryt gjithashtu kanë arritur rezultate pozitive në ndeshjet e fundit dhe shpresojnë të vazhdojnë këtë formë.

Sikurse Xavi, ashtu edhe Emery kanë vendosur të startojnë me disa zgjedhje befasuese, ku bien në sy përsëri lojtarët e rinj te Barcelona.

 

LIVE/ Villarreal – Barcelona  1-3

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+4/ Barcelona dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Philippe Coutinho.

MINUTA 88/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Memphis Depay.

MINUTA 76/ Villarreal barazon shifrat me golin shënuar nga Samuel Chukwueze.

MINUTA 49/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Frenkie de Jong.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Taulant Seferi në “qiellin e shtatë”, tregon emocionet si kapiten i Shqipëria U-21

Sadik.Autor

NDODH EDHE KJO/ Brahim Diaz i shënoi në “San Siro”, Sparta i kërkon falje spanjollit: Shihemi në Pragë

Delo.autor

Gjithmonë në shërbim të KOMBËTARES, CANA zbulon planet për të ardhmen

Isa.Autor

Leave a Comment