Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Inter-Napoli. Rezultati 3-2

Interi do të përballet në Napolin në shtëpi në ndeshjen më të rëndësishme të javës në Seria A. Zikaltërit duan të përfitojnë nga hapi fals i Milanit dhe përballë kanë Napolin kryesues.

Skaudra e Inzagit vjen me mungesa në këtë sfidë. Mbrojtësi De Vrij dhe sulmuesi Aleksis Sançez mungojnë për shkak dëmtimit. Napoli nga  krahu tjetër e ka skuadrën më të plotë. Mungesa e vetme është Politani për shkak kovidi. Humbja e Milanit ndaj Fiorentinës i ka motivuar skuadrat.

 

LIVE/ Inter – Napoli  3-2

 

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 44/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Ivan Perisic.

MINUTA 25/ Inter barazon shifrat me golin e shënuar nga Hakan Calhanoglu.

MINUTA 17/ Napoli kalon në avantazh me golin e shënuar nga Piotr Zielinski.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Kupa e Botës/ Nuk ndalet Belgjika shënon edhe golin e dytë ndaj Panamas

Sadik.Autor

“MISIONI 80 MILIONË EURO”/ Perez në sulm për të “shkatërruar” Barcelonën

Isa.Autor

E BUJSHME/ Nga David Silva tek Cavani, “L’Equipe” ndërton formacionin e yjeve me kosto zero

Delo.autor

Leave a Comment