Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Zenit shtang Kampionët e Europës me dy gola për 3 minuta (VIDEO)

Zeniti e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Chelseat me rezultat 2-1.

Londinezët e nisën më mirë takimin, duke realizuar që në start. Ishte Timo Werner që shënoi në minutën e 2-të të takimit për 1-0.

Por vendasit nuk u dorëzuan dhe me lojë të bukur erdhën fillimisht te barazimi. Douglas Santos gjeti Claudinho që shënoi për 1-1 në minutën e 38-të të takimit.

Vetëm pas tre minutash Zenit gjeti epërsinë me një kundërsulm të bukur ku Serdar Azmoun shënoi për 2-1.

Chelseat i duhet fitorja që të mbajë pozitën e parë në grup, pasi Juventusi është duke fituar ndaj Malmos (1-0).