Futboll La Liga Sport

HUMBJE BEFASUESE/ Barcelona mposhtet nga Real Betis, Xavi pëson disfatën e parë

Barcelona ka humbur ndaj Real Betis me rezultatin 0-1. Ishte Huanmi ai që realizoi golin e vetëm të sfidës.

Ndeshja ishte e luftuar nga të dyja skuadrat. Katalanasit u përpoqën që të fitonin sfidën por nuk ja dolën. Miqtë realizuan në minutën e 79 me Huanmi. Kjo ishte humbja e parë për Çavin në stolin e katalanasve.

Me këtë disfatë Barcelona ngelet në vendin e 7 me 23 pikë.

Betisi nga ana tjetër po bën një kampionat përtej pritshmërive dhe gjendet momentalisht në vendin e 3 me 30 pikë.

Related posts

MERKATO E JANARIT/ Juventus pranë goditjes në sulm, diskutohet formula e mundshme

Delo.autor

TRAJNERËT TEK REALI I MADRIDIT/ Sa qëndruan në krye të klubit mbretëror “timonierët”

Isa.Autor

SFIDA NDAJ LIVERPOOL PËR CHAMPIONS/ “Kuqezinjtë” niset drejt Anglisë me 3 mungesa, ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

Leave a Comment