Futboll Seria A Sport

FITORJA E KATËRT RADHAZI/ Inter mposht Romën dhe vazhdojnë garën për kreun

Interi ka marrë një fitore të rëndësishme në garën për titullin kampion. Skuadra e Inzagit mundi Romën në transfertë me rezultatin 0-3.

Ndeshja u zhbllokua me mesfushorin Çalhanoglu, i cili realizoi një supergol nga goditja e këndit.  Zikaltërit dyfishuan me Xhekon. Sulmuesi nuk festoi pasi ka qenë lojtar i Romës. Në fundin e pjesës së parë shënoi dhe Damfris.

Interi me këtë fitore shkon në kuotën e 37 pikëve dhe vazhdon garën për titullin kampion.

Related posts

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester City-Arsenal. Rezultati 1-0

Delo.autor

MIQËSORJA E YJEVE NË “AIR ALBANIA”/ Ish-sulmuesi i Kombëtares: Nuk maten yjet me kandarin e Lilës…

Delo.autor

SASSUOLO PËSOI GOL PAS 6 SEKONDASH NGA “KUQEZINJTË”/ Sulmuesi Caputo: Nuk kishte vëmendje në atë rast…

Delo.autor

Leave a Comment