Futboll Seria A Sport

MERKATO E JANARIT/ Titullari i Interit nuk po rinovon kontratën, ëndrra e tij quhet… Bayern Munich

Ivan Perisiç është titullar i padiskutueshëm i Interit, pavarësisht se në moshën 32-vjeçare shumë prisnin që kroati të ishte zëvendësues në Milano.

Kontrata e mbrojtësit të majtë skadon në qershor dhe pas refuzimit të ardhur nga lojtari për të rinovuar, u duk se situata mori një kthesë dhe Perisiç po bindej për zgjatjen e kontratës pasi edhe Interi rriti ofertën në drejtim të tij.

Simone Inzgai e konsideron shumë të rëndësishëm, por kërkesat e tij për 6 milionë euro konsiderohen shumë të larta. Drejtuesit, pavarësisht se lojtari është në skadencë kontrate, nuk duan të nxitohen dhe kanë vendosur që diskutimi i ardhshëm për rinovimin do të vijë pas shkurtit, por “Corriere dello Sport” ka zbuluar së fundmi ëndrrën e kroatit: një rikthim në Bundesligë dhe konkretisht te Bajerni.

Me bavarezët, pjesë e të cilëve ka qenë vetëm për një sezon, Perisiç ka fituar Champions-in dhe kërkon që ta përsërisë si eksperiencë për të mbyllur si duhet karrierën e tij.

Related posts

Maxi Lopez: Kam qenë “dado” e Leo Messi!

Q.Autor

Pique shpjegon gjestin ndaj Espanyolit: Ata kanë fyer familjen time

Q.Autor

RIKTHEHET “NOTORIUOS”/ Conor McGregor lë sërish kafazin, gati të sfidojë legjendën e boksit

Delo.autor

Leave a Comment