SERIE A/ Empoli i shkakton humbjen e tretë Napolit, Lazio përmbyset në transfertë

Napoli ka bërë një nga gabimet që mund t’i kushtojë edhe titullin, duke humbur 0-1 në shtëpi me Empolin. Tri pikë të lëna në këtë stacion të garës janë shumë për të kaltrit, që lënë kreun.

Goli i Patrick Cutrone prish jo pak planet e Spallettit, që duhet të përfitonte nga barazimi i Milanit dhe t’i largohej ndjekëses së Atalanta-s. Kështu, skuadra axurre e gjen veten në vend të katërt tashmë brenda në më pak se një muaj…Dhe, ndeshja e radhës do të jetë ndaj Mialnit, ne San Siro, përpara se viti të mbyllet me Spezian.

Kjo ishte humbja e dytë radhazi për Napolin dhe e treta në këtë Serie A pas atyre ndaj Inter dhe Atalantas. Zielinski duhej të ndalonte. Kur u shfaqën vështirësi në frymëmarrje, mesfushori nuk kishte zgjidhje dhe kërkoi të zëvendësohej. Rreth njëzet minuta, kaq zgjati ndeshja kundër Empolit për polakun.

Ndërsa Lazio është përmbysur në transfertë nga Sassuolo. Miqtë po fitonin 0-1 në pjesën e parë, ndërsa në të dytën kanë pësuar dy gola dhe janë mposhtur 2-1. Vërtet keqardhje për Strakoshën dhe Hysajn, që luajtën titullarë.