• Home
  • Futboll
  • PARTIZANI e “flaku” jashtë/ Ish-sulmuesi “harron” TË KUQTË për Italinë (FOTO)
Futboll Seria A Sport

PARTIZANI e “flaku” jashtë/ Ish-sulmuesi “harron” TË KUQTË për Italinë (FOTO)

Sulmuesi hungarez Krisztian Adorjan ishte padyshim heroi i skuadrës së tij Virtus Entella, teksa me golin e tij në përfundim të 2 orëve lojë e çoi takimin midis Genoas dhe Entellas (3-3) te penalltitë (7-6 p).

Lojtari nuk ka mundur ta harrojë mbrëmjen e djeshme dhe ka postuar në Instagram duke shprehur emocionet e përjetimit të kualifikimit historik në raundin e pestë të Kupës së Italisë.

“Çfarrë mbrëmje, djema!”

Hungarezi 25-vjeçar u largua në të 2018 nga Partizani gjatë periudhës së ashtquajtur “Moggi”, por ai nuk i bindi më tej drejtuesit dhe kaloi në formë huazimi te Novara. Fakti që dje shënoi një gol shpëtimtar për ekipin e tij që luan në Serinë C Virtus Entella tregon se Partizani duhet t’i kishte dhënë më tepër besim dhe kohë hungarezit, pasi mund të zinte vend në formacionin titullar.

Related posts

Kamza Basket kampione e Shqipërisë për të rinj, mund Superior në finale

Sadik.Autor

Asensio: Kur isha i vogël në dhomën time mbaja posterin e këtij super ylli

Sadik.Autor

KAOS TOTAL/ INTERI në hall pas disfatës në kampionat, ylli i Botërorit “braktis” zikaltërit

Isa.Autor

Leave a Comment