Futboll Sport

SITUATA FINANCIARE/ Titullari i rëndësishëm i Interit mund të sakrifikohet në merkaton e verës

Stefan de Vraj është përkohësisht jashtë fushave për shkak të shqetësimit muskulor, por siç raportojnë mediat italiane është edhe jashtë planeve të klubit për të ardhmen.

Holandezi këtë verë mund të jetë i sakrifikuari i madh i merkatos zikaltër, të cilët mund të detyrohen përsëri të heqin dorë nga një tjetër futbollist i tyre për të ruajtur bilancin.

Mbrojtësi ka qenë prej kohësh nën vëzhgimin e Totenhemit dhe është përfolur për një transferim të mundshëm në Londër, ndikuar edhe nga Antonio Konte e agjenti i tij Mino Raiola, por tashmë është vetë ideja e Interit të heqë dorë nga 29-vjeçari.

Madje, zërat shkojnë edhe më tej duke konfirmuar se interesi i shfaqur i zikaltërve për përforcime në këtë repart, vjen jo për shkak të mungesës së alternativave, por si pasojë e largimit të mundshëm të De Vrajit, që i ardhur me parametër zero nga Lacio, do të ishte një bonus i madh për arkat e klubit.

Related posts

PAS MUAJSH TË TËRË NEGOCIATASH/ PSG bindet nga çeku i milionave, Neymar rikthehet tek…

Delo.autor

E KRYER/ Diego Costa gjen ekip larg Spanjës, Agjenti Mendes “e mbulon” me para sërish

Delo.autor

“KJO ËSHTË NDESHJA E KARRIERËS TIME”/ Trajneri Martini: Lojtarët mezi e presin këtë sfidë, presioni bie mbi…

Delo.autor

Leave a Comment