Futboll Kategoria Superiore Sport

SUPERIORE/ Tirana dhe Kukësi marshojnë, ndizet lufta për podiumin. Ja si ndryshon situata pas javës së 11…

Ndeshjet e kësaj jave në Superiore kanë konfirmuar se Tirana dhe Kukësi mbeten të shkëputur në kreun e renditjes dhe për momentin mbajnë statusin e pretendentëve kryesorë për titullin kampion.

Kukësi fitoi me një rezultat mbresëlënës 6-1 ndaj Kastriotit dhe mbetet një pikë larg bardhebluve të cilët fituan 2-0 në transfertën e vështirë ndaj Egnatias duke i dhënë fund serisë së ndeshjeve pa fitore. Dy skuadrat janë të shkëputura nga rivalët e tjera, ndërsa pas krahëve të tyre ka luftë për vendin e tretë që çon në Europë.

Ajo  u bë edhe më interesante me fitoren e Partizanit ndaj Skënderbeut me shifrat 2-1, pasi tani janë një grup prej 5 skuadrash që ndahen në 4 pikë, nga vendi e tretë, deri në vendin e shtatë.

JAVA 11

Të premten
Laçi-Dinamo 5-0
Teuta-Vllaznia 1-1

Të shtunën
Egnatia—Tirana 0-2
Kastrioti-Kukësi 1-6
Partizani-Skënderbeu 2-1

Related posts

DREJTOI MAKINËN PA PATENTË/ Gjykata merr këtë vendim për Piquen…

Isa.Autor

Urban Kairo rikthimin i Venturës në Serie A: Kur ai është me të vërtetë në të mirën e tij

Sadik.Autor

E ARDHMJA E MBROJTËSIT SPANJOLL E PASIGURT/ Sergio Ramos vendos, nis kontaktet me presidentin Perez

Delo.autor

Leave a Comment